Mycie elewacji Gdańsk, Gdynia, Sopot

Wielka Jesienna Promocja!

Do każdego czyszczenia dachu, elewacji oraz kostki brukowej

naniesienie preparatu spowalniającego porost glonów i mchu

GRATIS!

Obejrzyj i sprawdź jak działamy!

Zajrzyj, po więcej

PROCEDURA MYCIA ELEWACJI

1. ROZPOZNANIE ZABRUDZEŃ
DOBÓR ODPOWIEDNICH PREPARATÓW
2. NANIESIENIE ŚRODKA CZYSZCZĄCEGO
PREPARATY DOBIERAMY INDYWIDUALNIE
3. ZMYCIE ELEWACJI
SPŁUKANIE ZABRUDZEŃ BEZPIECZNYM CIŚNIENIEM

Pragniemy przedstawić niezwykle korzystną ofertę naszej firmy, polegającą na myciu elewacji pokrytych tynkiem. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych, firm i większych instytucji. Pragniemy dodać, że nasz profesjonalizm poparty jest długim doświadczeniem w świadczeniu tego typu usług.

 

Usuwamy zarówno mniejsze jak i większe zabrudzenia elewacji, gromadzące się w krótszym i dłuższym odstępie czasu. Pragniemy podkreślić, że stosowane przez nas metody czyszczące są indywidualnie określone dla rodzaju występującego zabrudzenia, a także rodzaju powierzchni, z jaką mamy do czynienia. Podczas doboru metody czyszczącej unikamy stosowania metod inwazyjnych, tak, aby nie tylko usunąć zabrudzenie, ale i zabezpieczyć elewację.

 

Zdajemy sobie sprawę, że cena jest jednym z czynników przeważających w wyborze usługi, dlatego wybieramy jedynie metody ekonomiczne, takie, które są jak najbardziej korzystne dla klienta. Do każdego rodzaju zabrudzenia obecnego na elewacji podchodzimy odrębnie. Przykładowo, wiele przebarwień usuwamy za pomocą sprzętu wysokociśnieniowego. Ponadto w swojej ofercie rozporządzamy szerokim asortymentem doboru nasadek oraz dysz czyszczących. Niezwykle ważnym elementem procesu tj. czyszczenie elewacji Sopot jest dołożenie wszelkich starań do usunięcia zanieczyszczeń powodowanych rozwojem grzybów i glonów.

 

Oprócz czyszczenia hydrodynamicznego, stosujemy odkażanie zabrudzonej powierzchni, tak, aby usunąć wszelkie zarodniki drobnoustrojów, które zdążyły wniknąć w głąb elewacji. Pragniemy dodać, że czyszczenie elewacji Gdańsk jest idealnym do tego miejscem, ponieważ używamy jedynie dobrych i wypróbowanych środków chemicznych pochodzenia niemieckiego i polskiego. W stosowanych przez nas środkach chemicznych obecne są jony srebra, które doskonale odkażają czyszczoną przez nas powierzchnię oraz równocześnie są bezpieczne dla środowiska naturalnego.

 

 

Czyszczenie elewacji Gdynia to usługa, która oprócz polepszenia efektu wizualnego budynku, zapewnia zdrowe życie i funkcjonowanie w środowisku wolnym od grzybów i glonów oraz zapobiega niszczeniu wewnętrznego i zewnętrznego budynku. Wyżej opisaną usługę wykonujemy między innymi w Trójmieście czyli: Gdańsk, Gdynia, Sopot. Zapraszamy do kontaktu i bliższego zapoznania z naszą ofertą czyszczenia elewacji.

Usługi dodatkowe i pielęgnacyjne zalecane po myciu elewacji

Na czym polega impregnacja kostki brukowej?

Impregnacja elewacji jest zabiegiem, naniesienia na powierzchnię tynku specjalistycznego środka chemicznego, który wniknie w jego strukturę nadając mu właściwości hydrofobowe.

Dlaczego warto impregnować elewację?

 • impregnat nanoszony na powłoki akrylowe, nadaje im właściwości hydrofobowe, których normalnie tynki i farby tego rodzaju nie posiadają
 • nadaje elewacji cechy samoczyszczące i odporność na plamy
 • zmniejsza nasiąkliwość tynku i nadaje mu właściwości hydrofobowe
 • spowalnia ponowny porost glonów i grzybów, poprzez znaczące obniżenie nasiąkliwości powierzchni
 • wzmacnia strukturę tynku i farby
 • chroni elewację przed utratą koloru i kredowaniem
 • wspomaga ochronną funkcję tynku przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych

Czym impregnujemy?

Wykorzystywane przez nas środki impregnujące są produktami najwyższej klasy. Nie uznajemy kompromisów, jeśli chodzi jakość stosowanych preparatów. Oparte są na strukturze nanocząsteczek silanów i fluorosilanów (teflonu), które są szczytowym osiągnięciem w dziedzinie impregnacji powierzchni. Dzięki swoim nanomolekułom nadają powierzchni właściwości hydrofobowe i oleofobowe oraz wnikają w jej strukturę nie tworząc na powierzchni żadnej widocznej gołym okiem powłoki, która z czasem mogłaby się ścierać. Nie zatykają przy tym naturalnych porów struktury, umożliwiając swobodną wymianę powietrza.

Więcej o impregnacji znajdziesz , tutaj.

Alternatywą dla impregnacji elewacji w zakresie ochrony przed rozwojem glonów i grzybów jest naniesienie środka chemicznego spowalniającego ich rozwój. 

Środek ten wytwarza na powierzchni elewacji środowisko niesprzyjające ich wzrostowi. Jest on jednocześnie w pełni bezpieczny dla elewacji. 

Jego trwałość nie jest jednak tak duża jak trwałość impregnatów i stosunkowo trudna do przewidzenia. O tym, jak długo będzie blokować rozwój mikroorganizmów decyduje kilka czynników:

 • rodzaj elewacji
 • zacienienie i zawilgocenie
 • zastosowane na budynku systemy termoizolacji (ocieplenie)
 • otoczenie, tj. bliskość drzew i krzewów
 • itp.

Środek ten, można stosować profilaktycznie, co pewien okres czasu.

Często zdarza się, że powierzchnia przeznaczona do czyszczenia jest w stanie na tyle złym, że może nie przetrwać bez uszkodzeń proces mechanicznego (hydrodynamicznego) usuwania zabrudzeń. Występują także takie rodzaje tynków, które zwyczajnie nie kwalifikują się do mycia wysokociśnieniowego, z uwagi na ich delikatność. 

Jednak nawet jeśli zapadnie decyzja o ponownym malowaniu fasady, występujące na niej zabrudzenia naturalne (glony, grzyby) powinny zostać usunięte, aby zapewnić właściwą przyczepność nowej powłoce malarskiej. Jeśli zostanie to zaniedbane nowa farba może nie tylko odspajać się od powierzchni, ale może także stanowić pożywkę dla zamalowanych nią organizmów, które ponownie uwydatnią się na elewacji.

W takich sytuacjach oferujemy usługę chemicznego czyszczenia elewacji, które odbywa się bez użycia siły mechanicznej. Stosowane przez nas środki są w pełni bezpieczne dla roślinności i fasady, wykazując jednocześnie dużą skuteczność w zwalczaniu niepożądanych glonów i grzybów. Środki na których pracujemy nie są oparte na toksycznym dla środowiska chlorze! 

Usługa czyszczenia chemicznego, często może oznaczać nasz dwukrotny przyjazd do klienta w celach zweryfikowania skuteczności wykorzystanych przez nas środków chemicznych i spłukania powierzchni. Trzeba dodać, że różne mikroorganizmy (istnieje kilka milionów gatunków ! ) , różnie reagują na dobrane prze nas środki i ich stężenie. Nie mniej czasem, może być to jedyna możliwość na przywrócenie czystości elewacji w sposób bezpieczny dla niej. 

Po każdej usłudze, spłukujemy czyszczoną powierzchnię naturalnym strumieniem wody, aby pozbyć się obumarłych zabrudzeń biologicznych.

FAQ- To co chciałbyś wiedzieć.

Koszt czyszczenia w największej mierze uzależniony jest od rodzaju i stanu technicznego elewacji, wysokości i dostępności elewacji  oraz od rodzaju zabrudzeń. 

Aby sprawdzić koszt możesz skorzystać z naszego kalkulatora, tutaj. 
Ceny podane w kalkulatorze są orientacyjne, a ostateczna kwota czyszczenia może być zarówno niższa jak i wyższa. 

To, czy uda się nam w pełni doczyścić powierzchnię  zależy przede wszystkim od rodzaju zabrudzeń oraz typu i stanu technicznego elewacji.

Jeśli powierzchnia elewacji jest w złym stanie najprawdopodobniej nie wytrzyma czyszczenia wysokociśnieniowego. Wówczas musimy przeprowadzić czyszczenie wyłącznie chemiczne.

Impregnacja elewacji nie jest oczywiście zabiegiem niezbędnym, jednak biorąc pod uwagę zalety z niej płynące impregnacja niektórych typów elewacji jest wskazana. Więcej o zaletach impregnacji znajdziesz tutaj.

To zależy od kliku czynników: rodzaju zabrudzeń, rodzaju tynku, wybranej metody czyszczenia, wysokości i dostępności elewacji. 

Jednak trzeba przyjąć, że czyszczenie typowego budynku jednorodzinnego zajmuje jeden dzień roboczy.

Jest to uzależnione od wielu czynników. Należą do nich: 

 • rodzaj elewacji
 • zacienienie i zawilgocenie
 • system ocieplenia ścian i to czy jest poprawnie wykonany
 • ewentualne inne błędy konstrukcyjne w tym drożność systemu rynnowego
 • otoczenie budynku, tj. obecność drzew i akwenów wodnych
 • to, czy elewacja po ostatnim myciu była zabezpieczona przed glonami i grzybami

W niektórych przypadkach, czyszczenie wystarczy na kilka lat, a czasem trzeba je powtarzać co roku. Dużo też zależy od prywatnych estetycznych upodobań klienta 

Podstawową metodą czyszczenia jest mycie wysokociśnieniowe. W zależności od zabrudzeń może być ono poprzedzone naniesieniem na powierzchnię preparatu odkażającego elewacje z przetrwalników glonów i grzybów. 

Jeśli elewacja jest w złym stanie technicznym lub jest szczególnie delikatna, np. tynk mozaikowy lub piaskowiec, nie kwalifikuje się ona do czyszczenia hydro-dynamicznego. Wówczas jesteśmy zmuszeni zastosować czyszczenie chemiczne lub miejscami ręczne. Metodę czyszczenia zawsze dobieramy indywidualnie.

Elewacje do 8 m wysokości jesteśmy w stanie umyć bez wykorzystania podnośników koszowych, często także z poziomu ziemi. 

W pozostałych przypadkach do czyszczenia wykorzystujemy podnośniki koszowe.

Przed czyszczeniem zawsze dokonujemy inspekcji elewacji i wykonujemy próbę czyszczenia na niewielkim fragmencie elewacji. To pozwoli nam prawidłowo dobrać metodę czyszczenia. W przypadku stwierdzenia ryzyka uszkodzenia elewacji metode hydro-dynamiczną zamieniamy na chemiczną metodę czyszczenia.

Tak. W przypadku elewacji zainfekowanych przez grzyby lub glony, proces ponownego malowania powinien być poprzedzony czyszczeniem i odkażeniem całej elewacji. 

Pominięcie tego etapu może spowodować odspajanie się nowej warstwy farby od podłoża lub przyspieszone zainfekowanie nowej farby przez mikroorganizmy. 

stopka