Mycie elewacji Poznań

Wielka Jesienna Promocja!

Do każdego czyszczenia dachu, elewacji oraz kostki brukowej

naniesienie preparatu spowalniającego porost glonów i mchu

GRATIS!

Obejrzyj i sprawdź jak działamy!

Zajrzyj, po więcej

PROCEDURA MYCIA ELEWACJI

1. ROZPOZNANIE ZABRUDZEŃ
DOBÓR ODPOWIEDNICH PREPARATÓW
2. NANIESIENIE ŚRODKA CZYSZCZĄCEGO
PREPARATY DOBIERAMY INDYWIDUALNIE
3. ZMYCIE ELEWACJI
SPŁUKANIE ZABRUDZEŃ BEZPIECZNYM CIŚNIENIEM

W ofercie naszej firmy znajdują się usługi mycia elewacji otynkowanych, które wykonujemy zarówno u klientów indywidualnych, ale także świadczymy je dla firm oraz instytucji. Znajomość branży oraz doświadczenie poparte praktyką sprawia, że jesteśmy w stanie usunąć każdy rodzaj zabrudzeń z elewacji.

 

Zważywszy na fakt, iż istnieje cała gama rodzajów zabrudzeń oraz typów elewacji, każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie pod kątem czyszczenia. Przeanalizowany przez nas problem skutkuje wyborem najlepszej dla konkretnego budynku metody czyszczenia, zapewniającej optymalny efekt. Dodatkowo wyceniając koszty przeprowadzenia prac, zawsze wybieramy rozwiązanie ekonomiczne dla klienta.

 

Podczas czyszczenia elewacji wykorzystujemy skuteczne urządzania zarówno elektryczne jak i spalinowe, do których posiadamy szereg dysz rotacyjnych oraz nasadek czyszczących. Dzięki temu uzyskujemy świetne rezultaty naszej pracy. Wyjątkowo pieczołowicie przeprowadzamy czyszczenie elewacji jeżeli została ona zniszczona w wyniku ataku glonów czy zagrzybienia. W celu osiągnięcia zadowalającego efektu nie tylko hydrodynamicznie usuwamy powstałe zabrudzenia, ale przede wszystkim odkażamy i dezynfekujemy powierzchnie tak, aby wytępić zarodniki grzybów znajdujące się w porach tynku. Gwarantuje to zażegnanie na długi czas problemów z grzybami na elewacji.

 

Charakteryzujemy się tym, że spośród dostępnych środków do czyszczenia wybieramy te najlepsze – są to specyfiki wiodących producentów na rynku polskim i niemieckim. Dodatkowo pracujemy z produktami posiadającymi skład oparty na jonach srebra, które mimo silnych właściwości dezynfekujących, są przyjazne środowisku. Celem uzyskania jak najlepszego rezultatu końcowego, wykorzystywane środki dopasowujemy do poszczególnych typów zabrudzeń. Dbałość o czystości elewacji to nie tylko aspekt estetyczny.

 

 

Uszkodzona elewacja prowadzi do niszczenia struktur konstrukcyjnych budynku i pogorszenia jego stanu technicznego. Gdzie przeprowadzimy czyszczenie elewacji? Poznań jest miejscem, gdzie fachowo wykonujemy nasze usługi. Skorzystanie z naszej oferty to gwarancja zadowolenia i doskonałego efektu jaki osiągniemy po pracach mających na celu czyszczenie elewacji. Poznań to miasto, na którego terenie jesteśmy w stanie odświeżyć i poprawić wygląd każdego budynku.

Usługi dodatkowe i pielęgnacyjne zalecane po myciu elewacji

Na czym polega impregnacja kostki brukowej?

Impregnacja elewacji jest zabiegiem, naniesienia na powierzchnię tynku specjalistycznego środka chemicznego, który wniknie w jego strukturę nadając mu właściwości hydrofobowe.

Dlaczego warto impregnować elewację?

 • impregnat nanoszony na powłoki akrylowe, nadaje im właściwości hydrofobowe, których normalnie tynki i farby tego rodzaju nie posiadają
 • nadaje elewacji cechy samoczyszczące i odporność na plamy
 • zmniejsza nasiąkliwość tynku i nadaje mu właściwości hydrofobowe
 • spowalnia ponowny porost glonów i grzybów, poprzez znaczące obniżenie nasiąkliwości powierzchni
 • wzmacnia strukturę tynku i farby
 • chroni elewację przed utratą koloru i kredowaniem
 • wspomaga ochronną funkcję tynku przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych

Czym impregnujemy?

Wykorzystywane przez nas środki impregnujące są produktami najwyższej klasy. Nie uznajemy kompromisów, jeśli chodzi jakość stosowanych preparatów. Oparte są na strukturze nanocząsteczek silanów i fluorosilanów (teflonu), które są szczytowym osiągnięciem w dziedzinie impregnacji powierzchni. Dzięki swoim nanomolekułom nadają powierzchni właściwości hydrofobowe i oleofobowe oraz wnikają w jej strukturę nie tworząc na powierzchni żadnej widocznej gołym okiem powłoki, która z czasem mogłaby się ścierać. Nie zatykają przy tym naturalnych porów struktury, umożliwiając swobodną wymianę powietrza.

Więcej o impregnacji znajdziesz , tutaj.

Alternatywą dla impregnacji elewacji w zakresie ochrony przed rozwojem glonów i grzybów jest naniesienie środka chemicznego spowalniającego ich rozwój. 

Środek ten wytwarza na powierzchni elewacji środowisko niesprzyjające ich wzrostowi. Jest on jednocześnie w pełni bezpieczny dla elewacji. 

Jego trwałość nie jest jednak tak duża jak trwałość impregnatów i stosunkowo trudna do przewidzenia. O tym, jak długo będzie blokować rozwój mikroorganizmów decyduje kilka czynników:

 • rodzaj elewacji
 • zacienienie i zawilgocenie
 • zastosowane na budynku systemy termoizolacji (ocieplenie)
 • otoczenie, tj. bliskość drzew i krzewów
 • itp.

Środek ten, można stosować profilaktycznie, co pewien okres czasu.

Często zdarza się, że powierzchnia przeznaczona do czyszczenia jest w stanie na tyle złym, że może nie przetrwać bez uszkodzeń proces mechanicznego (hydrodynamicznego) usuwania zabrudzeń. Występują także takie rodzaje tynków, które zwyczajnie nie kwalifikują się do mycia wysokociśnieniowego, z uwagi na ich delikatność. 

Jednak nawet jeśli zapadnie decyzja o ponownym malowaniu fasady, występujące na niej zabrudzenia naturalne (glony, grzyby) powinny zostać usunięte, aby zapewnić właściwą przyczepność nowej powłoce malarskiej. Jeśli zostanie to zaniedbane nowa farba może nie tylko odspajać się od powierzchni, ale może także stanowić pożywkę dla zamalowanych nią organizmów, które ponownie uwydatnią się na elewacji.

W takich sytuacjach oferujemy usługę chemicznego czyszczenia elewacji, które odbywa się bez użycia siły mechanicznej. Stosowane przez nas środki są w pełni bezpieczne dla roślinności i fasady, wykazując jednocześnie dużą skuteczność w zwalczaniu niepożądanych glonów i grzybów. Środki na których pracujemy nie są oparte na toksycznym dla środowiska chlorze! 

Usługa czyszczenia chemicznego, często może oznaczać nasz dwukrotny przyjazd do klienta w celach zweryfikowania skuteczności wykorzystanych przez nas środków chemicznych i spłukania powierzchni. Trzeba dodać, że różne mikroorganizmy (istnieje kilka milionów gatunków ! ) , różnie reagują na dobrane prze nas środki i ich stężenie. Nie mniej czasem, może być to jedyna możliwość na przywrócenie czystości elewacji w sposób bezpieczny dla niej. 

Po każdej usłudze, spłukujemy czyszczoną powierzchnię naturalnym strumieniem wody, aby pozbyć się obumarłych zabrudzeń biologicznych.

FAQ- To co chciałbyś wiedzieć.

Koszt czyszczenia w największej mierze uzależniony jest od rodzaju i stanu technicznego elewacji, wysokości i dostępności elewacji  oraz od rodzaju zabrudzeń. 

Aby sprawdzić koszt możesz skorzystać z naszego kalkulatora, tutaj. 
Ceny podane w kalkulatorze są orientacyjne, a ostateczna kwota czyszczenia może być zarówno niższa jak i wyższa. 

To, czy uda się nam w pełni doczyścić powierzchnię  zależy przede wszystkim od rodzaju zabrudzeń oraz typu i stanu technicznego elewacji.

Jeśli powierzchnia elewacji jest w złym stanie najprawdopodobniej nie wytrzyma czyszczenia wysokociśnieniowego. Wówczas musimy przeprowadzić czyszczenie wyłącznie chemiczne.

Impregnacja elewacji nie jest oczywiście zabiegiem niezbędnym, jednak biorąc pod uwagę zalety z niej płynące impregnacja niektórych typów elewacji jest wskazana. Więcej o zaletach impregnacji znajdziesz tutaj.

To zależy od kliku czynników: rodzaju zabrudzeń, rodzaju tynku, wybranej metody czyszczenia, wysokości i dostępności elewacji. 

Jednak trzeba przyjąć, że czyszczenie typowego budynku jednorodzinnego zajmuje jeden dzień roboczy.

Jest to uzależnione od wielu czynników. Należą do nich: 

 • rodzaj elewacji
 • zacienienie i zawilgocenie
 • system ocieplenia ścian i to czy jest poprawnie wykonany
 • ewentualne inne błędy konstrukcyjne w tym drożność systemu rynnowego
 • otoczenie budynku, tj. obecność drzew i akwenów wodnych
 • to, czy elewacja po ostatnim myciu była zabezpieczona przed glonami i grzybami

W niektórych przypadkach, czyszczenie wystarczy na kilka lat, a czasem trzeba je powtarzać co roku. Dużo też zależy od prywatnych estetycznych upodobań klienta 

Podstawową metodą czyszczenia jest mycie wysokociśnieniowe. W zależności od zabrudzeń może być ono poprzedzone naniesieniem na powierzchnię preparatu odkażającego elewacje z przetrwalników glonów i grzybów. 

Jeśli elewacja jest w złym stanie technicznym lub jest szczególnie delikatna, np. tynk mozaikowy lub piaskowiec, nie kwalifikuje się ona do czyszczenia hydro-dynamicznego. Wówczas jesteśmy zmuszeni zastosować czyszczenie chemiczne lub miejscami ręczne. Metodę czyszczenia zawsze dobieramy indywidualnie.

Elewacje do 8 m wysokości jesteśmy w stanie umyć bez wykorzystania podnośników koszowych, często także z poziomu ziemi. 

W pozostałych przypadkach do czyszczenia wykorzystujemy podnośniki koszowe.

Przed czyszczeniem zawsze dokonujemy inspekcji elewacji i wykonujemy próbę czyszczenia na niewielkim fragmencie elewacji. To pozwoli nam prawidłowo dobrać metodę czyszczenia. W przypadku stwierdzenia ryzyka uszkodzenia elewacji metode hydro-dynamiczną zamieniamy na chemiczną metodę czyszczenia.

Tak. W przypadku elewacji zainfekowanych przez grzyby lub glony, proces ponownego malowania powinien być poprzedzony czyszczeniem i odkażeniem całej elewacji. 

Pominięcie tego etapu może spowodować odspajanie się nowej warstwy farby od podłoża lub przyspieszone zainfekowanie nowej farby przez mikroorganizmy. 

stopka