Mycie paneli fotowoltaicznych

Mycie paneli fotowoltaicznych jest jedną z usług, którą świadczmy.

Korzystając z zaawansowanej i ekologicznej technologi czyszczenia wodą demineralizowaną jesteśmy w stanie w sposób szybki, efektywny a co najważniejszy bezpieczny usunąć bieżące zabrudzenia z powierzchni paneli fotowoltaicznych.

Mycie paneli fotowoltaicznych wodą demineralizowaną odbywa się przy użyciu lanc karbonowych i miękkich szczotek dedykowanych do czyszczenia paneli, pod niskim ciśnieniem wody. Metoda ta jest w pełni bezpieczna dla każdego rodzaju instalacji, a właściwości wody pozbawionej minerałów przynoszą wiele korzyści podczas zabiegu mycia.  Metoda ta jest w 100% bezpieczna dla paneli fotowoltaicznych, a zastosowanie lekkich karbonowych tyczek umożliwia bezpieczne sięgnięcia do najdalszych fragmentów panelu.

Mycie Paneli fotowoltaicznych powinno  odbywać się regularnie aby minimalizować straty produkcji energii elektrycznej.  Myte na bieżąco panele fotowoltaiczne zapewniają stałą i generowaną na wysokim poziomie produkcję prądu. 

Zalety mycia wodą demineralizowaną paneli fotowoltaicznych

  • 100 procentowe bezpieczeństwo dla paneli fotowoltaicznych i elementów metalowych w tym aluminium

  • oszczędność, brak kosztów związanych z wynajmem podnośnika koszowego

  • skuteczność- brak zacieków i smug

  • woda demineralizowana posiada pH 5,5 , dzięki czemu pozostawia na powierzchni naturalną warstwę antystatyczną „odpychającą” zabrudzenia

  • możliwość mycia bez korzystania ze środków chemicznych

  • bezpieczeństwo pracy

  • wysoka wydajność pracy

  • 100% ekologicznie

Jak często powinno się myć panele fotowoltaiczne?

W okresach, gdy często występują opady deszczu nie musisz myć paneli słonecznych. Fotowoltaika zwykle najbardziej brudzi się wiosną i latem, kiedy rolnicy uprawiają ziemię, jest więcej ptaków i mniej deszczowych dni. Panele fotowoltaiczne muszą wtedy być czyszczone częściej.

Mycie dwa razy w roku powinno wystarczyć. Najlepiej pierwszy raz na wiosnę i drugi raz w połowie lata.