Piaskowanie

Świadczymy także, klientom indywidualnym oraz firmom usługę czyszczenia metodą obróbki strumieniowo-ściernej. 

Nasza firma zajmuje się renowacją konstrukcji stalowych, betonowych, drewnianych oraz elewacji ceglanych. Wykorzystujemy w tym celu metodę obróbki strumieniowo- ściernej. Tą samą metoda oczyszczamy przedmioty takie jak konstrukcje i prefabrykaty stalowe, sprzęt rolniczy, przyczepy rolnicze, naczepy, karoserie oraz inne, na których można zastosować tą metodę.

Wszystkie usługi świadczymy mobilnie, tj. z dojazdem na miejsce do klienta. Działamy na terenie praktycznie całej Polski, jednak głównie na obszarze woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Przy pracy wykorzystujemy wyłącznie profesjonalny sprzęt, kompresory śrubowe o wydajności ok. 5 m sześciennych powietrza na minutę profesjonalne piaskarki oraz dysze. Ścierniwo jest zawsze dobierane indywidualnie do zlecenia.

Obróbka strumieniowo- ścierna, potocznie piaskowanie – jest procesem technologicznym, które w głównym stopniu polega na czyszczeniu bądź kształtowaniu dowolnej powierzchni materiału przy pomocy ukierunkowanego silnego strumienia sprężonego powietrza, zawierającego piasek lub inne twarde cząsteczki.

Zastosowanie tej metody na elementach stalowych skutkuje oderwaniem od nich powłok starej farby czy rdzy i odkrycie pierwotnej czystej stali. Powierzchnia, po zastosowaniu tej metody jest matowa i równa, idealna do pomalowania. Zaletą piaskowania jest dotarcie w trudno dostępne miejsca, narożniki i załamania, do których ręcznymi narzędziami nie bylibyśmy w stanie dotrzeć.