Malowanie dachów Cennik

Poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny za świadczone przez nas usługi. Każde zlecenie traktujemy indywidualnie i staramy się indywidualnie wyceniać

Nasze wyceny są bezpłatne i niezobowiązujące, a w przypadku skomplikowanych lub dużych zleceń staramy się zjawić u klienta najszybciej jak to możliwe. Nasi klienci zawsze mogą także liczyć na dodatkowe bezpłatne porady dotyczące czyszczonej powierzchni.

Cennik malowania dachów z kosztem farby

Cennik impregnacji dachu po malowaniu

Cennik dodatkowych prac

Dodatkowe, drobne prace dekarskie, takie jak np. wymiana kilku dachówek, w ramach usługi przeprowadzamy gratis, jeśli nie zabierają nam więcej niż 1,5 godziny.

Kwestie techniczne

Oczywiście, przygotowanie dachu do malowania, tj. jego odtłuszczenie, odglonienie i umycie zawiera się w koszcie czyszczenia dachu. 

Nie. Jeśli zlecenie jest w pełni zrealizowane nie doliczamy dodatkowo kosztu dojazdu. Jedynym kosztem jest koszt usługi.

Wyjątek stanowi próba czyszczenia.

W przypadku niektórych zleceń wykonujemy tzw. próbę czyszczenia. Jeśli uznamy, że zajdzie potrzeba przeprowadzenia próby, to informujemy o tym już na etapie pierwszej rozmowy telefonicznej z klientem lub na wycenie zlecenia u klienta.

Próba czyszczenia zachodzi najczęściej w przypadku:

 • czyszczenia kostki brukowej z zabrudzeń pobudowlanych, olejowych lub śladach po smole czy rdzy
 • mycia elewacji z trudnych zabrudzeń lub mycia delikatnych elewacji
 • czyszczenia murów ceglanych z resztek tynków lub farb

Próba polega na tym, że:

 1. Na etapie rozmowy telefonicznej  podajemy klientowi orientacyjny koszt czyszczenia, w przedziale od- do, i koszt opłaty dojazdowej, gdyby próba się nie powiodła.
 2. W umówionym czasie przyjeżdżamy do klienta i na niewielkim fragmencie powierzchni, w miejscu mało widocznym (jeśli to możliwe) przeprowadzamy próbę czyszczenia z wykorzystaniem różnych metod czyszczenia i różnych środków czystości.
 3. Na tej podstawie dokonujemy dokładnej wyceny całej usługi i informujemy o niej klienta.
 4. Jeśli stopień doczyszczenia powierzchni nie usatysfakcjonuje klienta lub koszt czyszczenia okaże się zbyt wysoki pobieramy wcześniej ustaloną opłatę dojazdową.
 5. Jeśli próba się powiedzie, niezwłocznie przystępujemy do pracy za ustalonym wynagrodzeniem

Ponad 85% przypadków próby czyszczenia kończy się pozytywnie realizacją całego zlecenia.

Poniższa tabela, przedstawia koszta dojazdowe, w przypadku, gdyby próba czyszczenia się nie powiodła.

Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Gniezno wraz z okolicami- 200 zł

Poznań, Piła, Włocławek, Konin, wraz z okolicami: 250 zł

Warszawa, Trójmiasto, Zielona Góra wraz z okolicami: 350 zł

W przypadku zleceń, których łączna wartość nie przekracza kwoty 2000 zł nie wymagamy zawarcia żadnej umowy pisemnej. Czasem jednak możemy poprosić o przesłanie do nas maila lub sms-a potwierdzającego zamówienie usługi. 

Zlecenia o większej wartości i świadczona na rzecz firm lub instytucji powinny opierać się o zawartej umowie lub przynajmniej o akceptacji oferty.

Niezależnie od wartości zlecenia, czasem w trudniejszych pracach, przed wykonaniem usługi konieczne będzie zaparafowanie przez Państwo, regulaminu świadczenia usługi. Nie jest to umowa, tylko potwierdzenia, że zapoznaliśmy Państwo z trybem naszych prac. 

Świadcząc zawodowo usługi impregnacji powierzchni naszym priorytetem jest praca na impregnatach najwyższej jakości. Biorąc pod uwagę koszta impregnacji dla inwestora zawsze przedstawiamy możliwe warianty impregnacji, w różnym wymiarze cenowym oraz wady i zalety każdego rozwiązania. 

Mimo dużego doświadczenia w pracy z impregnatami trudno jest przewidzieć dokładny czas działania impregnatów. Szczególnie dotyczy to powierzchni płaskich, takich jak kostka brukowa.

Różny czas działania impregnatów, w przypadku kostki brukowej, związany jest z :

 • typem kostki brukowej, nie tylko w zakresie rodzaju jej wykończenia, ale także rodzaju wykorzystanych surowców i sposobu jej wykonania
 • ruchem komunikacyjnym
 • odwodnieniem powierzchni
 • zacienieniem powierzchni
 • stanem technicznym powierzchni

Kolejną kwestią w zakresie określenia trwałości impregnatów jest ich stopniowa utrata właściwości. Impregnat nie przestanie działać z dnia na dzień, tylko stopniowo. Przy czym różne właściwości, które impregnat nadał powierzchni będą ustępowały w różnym czasie. 

W przypadku większości powierzchni pionowych i dachów trwałość impregnatu wynosi kilka lat. 
Na kostce brukowej, która ulega ścieraniu trwałość impregnatu wynosi od 1 do 5 lat, w zależności od wybranego rodzaju impregnatu. 

Podejmujemy się realizacji nawet najmniejszych zleceń, jednak w związku z kosztem i czasem dojazdu jesteśmy zmuszeni wprowadzić cenę minimalną za wykonaną usługę. Przedstawia się ona następująco:

Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Gniezno wraz z okolicami- 600 zł

Poznań, Piła, Włocławek, Konin, wraz z okolicami: 650 zł

Warszawa, Trójmiasto, Zielona Góra wraz z okolicami: 750 zł

Podane kwoty są cenami netto do których należy doliczyć odpowiedni podatek VAT. 

Zapytaj o usługę