MYCIE ELEWACJI

Elewacje w ostatnich latach z uwagi na powszechne wykorzystywanie tynków akrylowych i silikonowych o neutralnym pH sa narażone na bezpośrednie skażenia mikrobiologiczne. Mycie Elewacji i ich późniejsze zabezpieczenie to jedna z usług w której się szczególnie specjalizujemy. Na wysoką skuteczność naszej pracy wpływa realizacja zleceń przez wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Podczas czyszczenia wykorzystujemy sprawdzone przez nas preparaty czyszczące o najwyższej skuteczności i bezpieczeństwie. 

Wszystkie zlecenia są realizowane z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń czyszczących. Nie uznajemy półśrodków w tym zakresie, gdyż tylko profesjonalny sprzęt w rękach doświadczonej osoby gwarantuje mycie elewacji na najwyższym poziomie. 

Zabezpieczenia antyglonowe po myciu elewacji

Mycie elewacji- szczegóły

Nasza firma oferuje mycie i czyszczenie elewacji otynkowanych klientom indywidualnym, firmom oraz instytucjom. Posiadamy duże doświadczenie w usuwaniu każdego rodzaju zabrudzeń występujących na elewacji.

Usługę wykonujemy z wykorzystaniem metod czyszczenia indywidualnie dobranych do rodzaju zabrudzeń, które mamy usunąć oraz typu elewacji. Zawsze staramy się dobrać taką metodę czyszczenia, która zapewni największą skuteczność mycia i będzie najekonomiczniejsza dla inwestora. Wiele zabrudzeń usuwamy przy pomocy urządzeń wysokociśnieniowych zarówno elektrycznych jak i spalinowych. Dysponujemy szeroką gamą nasadek czyszczących i dysz rotacyjnych, które usprawniają mycie elewacji.

Szczególną uwagę w pracy podczas czyszczenia przykładamy do zabrudzeń elewacji w wyniku ataku glonów lub grzybów. Czyszczenie w tym przypadku polega nie tylko na hydrodynamicznym usunięciu zabrudzeń, ale przede wszystkim na odkażeniu czyszczonej powierzchni, aby w porowatej strukturze tynku nie przetrwały zarodniki grzybów, które w krótkim czasie ponownie uwidoczniły by się na elewacji.

Chemiczne środki czystości zawsze dobieramy indywidualnie do rodzaju zabrudzeń oraz typu powierzchni. Pracujemy wyłącznie na sprawdzonych przez nas środkach czołowych niemieckich i polskich producentów. Mamy możliwość wykorzystania w pracy także środków, opartych na aktywnych jonach srebra, które przy okazji odkażania powierzchni elewacji, są w pełni bezpieczne dla środowiska.

Mycie elewacji nie tylko polepsza aspekty wizualne budynku, ale także przywraca budynkowi prawidłowe właściwości techniczne i zapobiega dalszej degradacji struktur konstrukcyjnych.

Usługę czyszczenia elewacji wykonujemy między innymi w następujących miastach:

 

Czyszczenie Elewacji Bydgoszcz

 

Realizacja mycia elewacji

Faq

Jaką metodą czyścicie?
90 % zamówień jest realizowane przy pomocy metody hydrodynamicznej ze wsparciem czyszczenia chemicznego. Tylko takie połączenie tych dwóch metod gwarantuje usunięcie zabrudzeń z jednoczesnym odkażeniem czyszczonej powierzchni.
Czy ciśnienie wody nie uszkodzi elewacji?
Czyszczenie próbne zawsze pokazuje czy metoda czyszczenia i wymagane ciśnienie wody jest bezpieczne dla elewacji. Najczęściej udaje się znaleźć kompromis pomiędzy bezpieczeństwem a skutecznością. Nigdy nie kontynuujemy czyszczenia widząc, że elewacja ulega uszkodzeniu. Przed czyszczeniem zawsze oceniamy jej stan i informujemy klienta o możliwych komplikacjach.
Jak wysokie elewacje myjecie?
Z drabin i rusztowań wolnostojących, które mamy na wyposażeniu, możemy umyć elewację do maksymalnej wysokości 8 m. Przy wyższych elewacjach konieczne jest zastosowanie podnośnika lub rusztowania elewacyjnego. Jest to wówczas dodatkowy koszt czyszczenia.
Czy korzystacie z podnośników koszowych?
Tak, czasem jest to konieczne, zwłaszcza w przypadku wysokich elewacji powyżej 8 m. Korzystanie z podnośnika zwiększa koszt mycia dachu.
Jak długo trwa czyszczenie?
Dzienne tempo mycia elewacji wynosi od 80 - 150 mkw.
Czy korzystacie z wody i prądu klienta?
Woda klienta jest wykorzystywana w 99% przypadków. Bardzo rzadko wykonujemy zlecenia z wykorzystaniem własnej wody i są to z reguły duże zamówienia. Prąd jest wykorzystywany sporadycznie. Urządzenia czyszczące są zasilane silnikiem spalinowym.
Czy chemia nie zagraża roślinom?
Preparaty chemiczne stosowane przez nas ulegają biodegradacji pod wpływem odpowiedniego rozwodnienia. Przestają być aktywne w glebie. Nie mamy informacji od klientów, nikt się nie poskarżył, na zniszczoną zieleń. Przy każdym zleceniu gdzie stosujemy chemię mamy trzy priorytety: ochronę zdrowia, ochronę czyszczonej powierzchni i ochronę przyrody. Nigdy nie nadużywamy chemii i nie stosujemy jej bezmyślnie.
Czy można impregnować elewację?
Tak. Impregnacja elewacji pozwoli na dłużej zachować efekty czyszczenia.
Na jak długo starczy takie czyszczenie dachu?
To jest zawsze indywidualna kwestia. Wszystko zależy od rodzaju elewacji, otoczenia budynku, tego czy w danym roku są warunki sprzyjające porastaniu przez glony, czy to jest pierwsze czyszczenie, czy elewacja była impregnowana itd. Czasem ponowne czyszczenie będzie potrzebne po 2 latach czasem po 10.