MYCIE ELEWACJI BYDGOSZCZ

W ostatnich latach elewacje są często narażone na zanieczyszczenia mikrobiologiczne, ponieważ wiele z nich jest pokrytych tynkami akrylowymi i silikonowymi o obojętnym odczynie. Nasza firma oferuje usługę mycia elewacji w Bydgoszczy, w której mamy duże doświadczenie i wysoką jakość. Pracujemy tylko z wykwalifikowanymi i sprawdzonymi pracownikami, którzy używają skutecznych i bezpiecznych preparatów czyszczących. Do naszych zleceń wykorzystujemy profesjonalny sprzęt czyszczący, który zapewnia najlepsze efekty i satysfakcję klientów. Nie stosujemy żadnych półśrodków, ponieważ wiemy, że tylko profesjonalne mycie elewacji gwarantuje ich trwałość i estetykę.

Zabezpieczenia antyglonowe po myciu elewacji

Mycie elewacji Bydgoszcz- szczegóły

Nasza firma specjalizuje się w myciu elewacji otynkowanych w Bydgoszczy dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Mamy duże doświadczenie w radzeniu sobie z różnymi rodzajami zabrudzeń na elewacjach.

Wykorzystujemy metody czyszczenia dostosowane do rodzaju zabrudzeń i elewacji. Zawsze wybieramy taką metodę, która zapewni najlepszy efekt mycia i będzie najbardziej opłacalna dla inwestora. Do wielu zabrudzeń używamy urządzeń wysokociśnieniowych, zarówno elektrycznych, jak i spalinowych. Posiadamy różne nasadki czyszczące i dysze rotacyjne, które ułatwiają mycie elewacji.

Zwracamy szczególną uwagę na zabrudzenia elewacji spowodowane przez glony lub grzyby. W takim przypadku nie tylko usuwamy zabrudzenia hydrodynamicznie, ale także dezynfekujemy czyszczoną powierzchnię, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się zarodników grzybów w porowatym tynku.

Środki chemiczne do czyszczenia dobieramy indywidualnie do rodzaju zabrudzeń i powierzchni. Pracujemy tylko na sprawdzonych środkach renomowanych niemieckich i polskich producentów. Możemy także używać środków opartych na jonach srebra, które są skuteczne w dezynfekcji elewacji i bezpieczne dla środowiska.

Mycie elewacji nie tylko poprawia wygląd budynku, ale także przywraca mu właściwe właściwości techniczne i zapobiega dalszemu niszczeniu konstrukcji.

Realizacja mycia elewacji

Faq

Jaką metodą czyścicie?
90 % zamówień jest realizowane przy pomocy metody hydrodynamicznej ze wsparciem czyszczenia chemicznego. Tylko takie połączenie tych dwóch metod gwarantuje usunięcie zabrudzeń z jednoczesnym odkażeniem czyszczonej powierzchni.
Czy ciśnienie wody nie uszkodzi elewacji?
Czyszczenie próbne zawsze pokazuje czy metoda czyszczenia i wymagane ciśnienie wody jest bezpieczne dla elewacji. Najczęściej udaje się znaleźć kompromis pomiędzy bezpieczeństwem a skutecznością. Nigdy nie kontynuujemy czyszczenia widząc, że elewacja ulega uszkodzeniu. Przed czyszczeniem zawsze oceniamy jej stan i informujemy klienta o możliwych komplikacjach.
Jak wysokie elewacje myjecie?
Z drabin i rusztowań wolnostojących, które mamy na wyposażeniu, możemy umyć elewację do maksymalnej wysokości 8 m. Przy wyższych elewacjach konieczne jest zastosowanie podnośnika lub rusztowania elewacyjnego. Jest to wówczas dodatkowy koszt czyszczenia.
Czy korzystacie z podnośników koszowych?
Tak, czasem jest to konieczne, zwłaszcza w przypadku wysokich elewacji powyżej 8 m. Korzystanie z podnośnika zwiększa koszt mycia dachu.
Jak długo trwa czyszczenie?
Dzienne tempo mycia elewacji wynosi od 80 - 150 mkw.
Czy korzystacie z wody i prądu klienta?
Woda klienta jest wykorzystywana w 99% przypadków. Bardzo rzadko wykonujemy zlecenia z wykorzystaniem własnej wody i są to z reguły duże zamówienia. Prąd jest wykorzystywany sporadycznie. Urządzenia czyszczące są zasilane silnikiem spalinowym.
Czy chemia nie zagraża roślinom?
Preparaty chemiczne stosowane przez nas ulegają biodegradacji pod wpływem odpowiedniego rozwodnienia. Przestają być aktywne w glebie. Nie mamy informacji od klientów, nikt się nie poskarżył, na zniszczoną zieleń. Przy każdym zleceniu gdzie stosujemy chemię mamy trzy priorytety: ochronę zdrowia, ochronę czyszczonej powierzchni i ochronę przyrody. Nigdy nie nadużywamy chemii i nie stosujemy jej bezmyślnie.
Czy można impregnować elewację?
Tak. Impregnacja elewacji pozwoli na dłużej zachować efekty czyszczenia.
Na jak długo starczy takie czyszczenie dachu?
To jest zawsze indywidualna kwestia. Wszystko zależy od rodzaju elewacji, otoczenia budynku, tego czy w danym roku są warunki sprzyjające porastaniu przez glony, czy to jest pierwsze czyszczenie, czy elewacja była impregnowana itd. Czasem ponowne czyszczenie będzie potrzebne po 2 latach czasem po 10.