biuro@centrumuslugczyszczenia.pl                  tel. 570 890 860

Mycie elewacji

Nasza firma oferuje mycie elewacji otynkowanych klientom indywidualnym, firmom oraz instytucjom. Posiadamy duże doświadczenie w usuwaniu każdego rodzaju zabrudzeń występujących na elewacji.

Usługę wykonujemy z wykorzystaniem metod czyszczenia indywidualnie dobranych do rodzaju zabrudzeń, które mamy usunąć oraz typu elewacji.  Zawsze staramy się dobrać taką metodę  czyszczenia, która zapewni największą skuteczność mycia i będzie najekonomiczniejsza dla inwestora. Wiele zabrudzeń usuwamy przy pomocy urządzeń wysokociśnieniowych zarówno elektrycznych jak i spalinowych. Dysponujemy szeroką gamą nasadek czyszczących i dysz rotacyjnych, które usprawniają mycie elewacji. 

Szczególną uwagę w pracy przykładamy do zabrudzeń elewacji w wyniku ataku glonów lub grzybów. Czyszczenie w tym przypadku polega nie tylko na hydrodynamicznym  usunięciu zabrudzeń, ale przede wszystkim na odkażeniu czyszczonej powierzchni, aby w porowatej strukturze tynku nie przetrwały zarodniki grzybów, które w krótkim czasie ponownie uwidoczniły by się na elewacji.

Chemiczne środki czystości zawsze dobieramy indywidualnie do rodzaju zabrudzeń oraz typu powierzchni. Pracujemy wyłącznie na sprawdzonych przez nas środkach czołowych niemieckich i polskich producentów. Mamy możliwość wykorzystania w pracy także środków, opartych na aktywnych jonach srebra, które przy okazji odkażania powierzchni elewacji, są w pełni bezpieczne dla środowiska.

Mycie elewacji nie tylko polepsza aspekty wizualne budynku, ale także przywraca budynkowi prawidłowe właściwości techniczne i zapobiega dalszej degradacji struktur konstrukcyjnych.

Usługę czyszczenia elewacji wykonujemy między innymi w następujących miastach: Poznań,  Bydgoszcz, Sopot, Gdańsk, Gdynia

Usługi dodatkowe i pielęgnacyjne zalecane po myciu elewacji

Impregnacja elewacji

Na czym polega impregnacja kostki brukowej?

Impregnacja elewacji jest zabiegiem, naniesienia na powierzchnię tynku specjalistycznego środka chemicznego, który wniknie w jego strukturę nadając mu właściwości hydrofobowe.

Dlaczego warto impregnować elewację?

 • impregnat nanoszony na powłoki akrylowe, nadaje im właściwości hydrofobowe, których normalnie tynki i farby tego rodzaju nie posiadają
 • nadaje elewacji cechy samoczyszczące i odporność na plamy
 • zmniejsza nasiąkliwość tynku i nadaje mu właściwości hydrofobowe
 • spowalnia ponowny porost glonów i grzybów, poprzez znaczące obniżenie nasiąkliwości powierzchni
 • wzmacnia strukturę tynku i farby
 • chroni elewację przed utratą koloru i kredowaniem
 • wspomaga ochronną funkcję tynku przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych

Czym impregnujemy?

Wykorzystywane przez nas środki impregnujące są produktami najwyższej klasy. Nie uznajemy kompromisów, jeśli chodzi jakość stosowanych preparatów. Oparte są na strukturze nanocząsteczek silanów i fluorosilanów (teflonu), które są szczytowym osiągnięciem w dziedzinie impregnacji powierzchni. Dzięki swoim nanomolekułom nadają powierzchni właściwości hydrofobowe i oleofobowe oraz wnikają w jej strukturę nie tworząc na powierzchni żadnej widocznej gołym okiem powłoki, która z czasem mogłaby się ścierać. Nie zatykają przy tym naturalnych porów struktury, umożliwiając swobodną wymianę powietrza.

Więcej o impregnacji znajdziesz , tutaj.

Środek spowalniający porost glonów i grzybów

Alternatywą dla impregnacji elewacji w zakresie ochrony przed rozwojem glonów i grzybów jest naniesienie środka chemicznego spowalniającego ich rozwój. 

Środek ten wytwarza na powierzchni elewacji środowisko niesprzyjające ich wzrostowi. Jest on jednocześnie w pełni bezpieczny dla elewacji. 

Jego trwałość nie jest jednak tak duża jak trwałość impregnatów i stosunkowo trudna do przewidzenia. O tym, jak długo będzie blokować rozwój mikroorganizmów decyduje kilka czynników:

 • rodzaj elewacji
 • zacienienie i zawilgocenie
 • zastosowane na budynku systemy termoizolacji (ocieplenie)
 • otoczenie, tj. bliskość drzew i krzewów
 • itp.

Środek ten, można stosować profilaktycznie, co pewien okres czasu.

Czyszczenie chemiczne

Często zdarza się, że powierzchnia przeznaczona do czyszczenia jest w stanie na tyle złym, że może nie przetrwać bez uszkodzeń proces mechanicznego (hydrodynamicznego) usuwania zabrudzeń. Występują także takie rodzaje tynków, które zwyczajnie nie kwalifikują się do mycia wysokociśnieniowego, z uwagi na ich delikatność. 

Jednak nawet jeśli zapadnie decyzja o ponownym malowaniu fasady, występujące na niej zabrudzenia naturalne (glony, grzyby) powinny zostać usunięte, aby zapewnić właściwą przyczepność nowej powłoce malarskiej. Jeśli zostanie to zaniedbane nowa farba może nie tylko odspajać się od powierzchni, ale może także stanowić pożywkę dla zamalowanych nią organizmów, które ponownie uwydatnią się na elewacji.

W takich sytuacjach oferujemy usługę chemicznego czyszczenia elewacji, które odbywa się bez użycia siły mechanicznej. Stosowane przez nas środki są w pełni bezpieczne dla roślinności i fasady, wykazując jednocześnie dużą skuteczność w zwalczaniu niepożądanych glonów i grzybów. Środki na których pracujemy nie są oparte na toksycznym dla środowiska chlorze! 

Usługa czyszczenia chemicznego, często może oznaczać nasz dwukrotny przyjazd do klienta w celach zweryfikowania skuteczności wykorzystanych przez nas środków chemicznych i spłukania powierzchni. Trzeba dodać, że różne mikroorganizmy (istnieje kilka milionów gatunków ! ) , różnie reagują na dobrane prze nas środki i ich stężenie. Nie mniej czasem, może być to jedyna możliwość na przywrócenie czystości elewacji w sposób bezpieczny dla niej. 

Po każdej usłudze, spłukujemy czyszczoną powierzchnię naturalnym strumieniem wody, aby pozbyć się obumarłych zabrudzeń biologicznych.

stopka