MYCIE DACHÓW POZNAŃ

Mycie dachów w Poznaniu i okolicach to jedna z usług w której się szczególnie specjalizujemy. Zlecenia są wykonywane przez osoby z dużym doświadczeniem i uprawnieniami do poruszania się po dachu metodami alpinistycznymi. Najwyższą jakość obsługi zapewnia nam wykorzystywanie wyłącznie przemysłowych urządzeń czyszczących i preparatów czyszczących o najwyższej skuteczności, które przy fachowym wykorzystaniu są w pełni bezpieczne dla roślinności, ludzi i zwierząt.

Usługę mycia dachu możemy uzupełnić o elementy dodatkowe, takie jak impregnacja hydrofobowa, impregnacja bioaktywna czy czyszczenie rynien.

Bezpośrednio przed każdą pracą jest wykonywane czyszczenie próbne do akceptacji klienta. Decydując się na usługę znasz przewidywane rezultaty i pełen koszt usługi mycia.

przed myciem dachumycie dachu

Zabezpieczenia antyglonowe po myciu dachu

Więcej o MYCIU DACHÓW w POZNANIU

Nasza firma oferuje mycie dachów w Poznaniu wraz z odgrzybianiem klientom indywidualnym, instytucjom oraz firmom. Czyścimy niemal wszystkie pokrycia dachowe.

Usługę wykonujemy z wykorzystaniem metod czyszczenia indywidualnie dobranych do rodzaju zabrudzeń, które mamy usunąć oraz rodzaju pokrycia dachowego. Wiele z nich usuwamy przy pomocy gorąco-wodnych urządzeń wysokociśnieniowych zarówno elektrycznych jak i spalinowych. Dysponujemy szeroką gamą nasadek czyszczących i dysz rotacyjnych, które usprawniają mycie dachów. 

Prace wykonujemy głównie metodą alpinistyczną, która zapewnia najwyższą jakość czyszczenia przy jednoczesnej minimalizacji kosztów usługi.

Wykorzystywane przez nas urządzenia mają możliwość mycia wodą o temperaturze 150 stopni Celsiusza, pod wysokim ciśnieniem  oraz suchą parą, dzięki czemu wiele trudnych zabrudzeń jesteśmy w stanie usunąć bez stosowania drogich preparatów chemicznych. Podczas usuwania zabrudzeń biologicznych, w postaci glonów, grzybów czy mchów niezwykle ważne jest  odkażenie powierzchni czyszczonej. Pokrycia dachowe w znacznej mierze charakteryzują się chropowatą strukturą, przez którą pomimo czyszczenia wysokociśnieniowego w porach materiału mogą przetrwać zarodniki glonów czy grzybów.  Głównym celem odkażenia jest zatem usunięcie niewidocznych gołym okiem ukrytych przetrwalników glonów oraz grzybów, które mogłyby spowodować szybki powrót zanieczyszczeń na umytą powierzchnię. 

Preparaty chemiczne zawsze dobieramy indywidualnie do rodzaju zabrudzeń oraz typu powierzchni. Pracujemy wyłącznie na sprawdzonych przez nas środkach czołowych niemieckich i polskich producentów. 

Po przeprowadzonej usłudze zalecamy przeprowadzenie opisanych poniżej zabiegów pielęgnacyjnych. Mycie dachów nie tylko poprawia estetykę domu, ale także polepsza bilans termiczny budynku, gdyż przywraca pokryciu dachowemu pierwotne parametry techniczne.

Usługę mycia dachów wykonujemy między innymi w następujących miastach: 

 

Mycie dachów Bydgoszcz

Mycie dachów Gdańsk 

Kilka zdjęć z realizacji mycia dachów

FAQ

Jaką metodą czyścicie?
90 % dachów kwalifikuje się do czyszczenia z zastosowaniem dostępu linowego. Pracownicy poruszają się po dachu. Czyszczenie polega na stosowaniu preparatów odglaniających i odkażających oraz na umyciu dachu z zastosowaniem bezpiecznego ciśnienia wody.
Czy po dachu można swobodnie chodzić?
90 % dachów kwalifikuje się do bezpiecznego chodzenia bez ryzyka uszkodzenia. Wykonawcy zawsze są bardzo ostrożni. Problemem sporadycznie jest blacho-dachówka lub wyjątkowo kruche dachówki ceramiczne. Jednak na 1000 myć zdarzają się takie problemy raptem kilkukrotnie. Czyszczenie próbne zweryfikuje, czy Państwa dach nadaje się do bezpiecznego mycia z dostępu linowego.
Co gdy jednak nie można chodzić po dachu?
Wówczas czyszczenie odbywa się albo z podnośnika- co podnosi cenę czyszczenia lub innymi metodami, bardziej delikatnymi. Mycie takich dachów jest bardziej pracochłonne i droższe.
Czy ciśnienie wody nie uszkodzi dachówki?
Czyszczenie próbne zawsze pokazuje czy metoda czyszczenia i wymagane ciśnienie wody jest bezpieczne dla dachówki. W 80 % przypadków dachówki nie posiadają żadnych widocznych uszkodzeń po czyszczeniu. Jeśli w trakcie czyszczenia zostanie zauważony taki problem natychmiast jest on zgłaszany. Najczęściej problem może dotyczyć dachówek betonowych. Wówczas zewnętrzna warstwa pod wpływem porastającego ją glonu, który utrzymywał ją w permanentnym zawilgoceniu została naruszona lub rozkruszona i nawet niewielkie ciśnienie wody może ją zmatowić. Takie dachy mogą wymagać malowania.
Czy nie spadniecie z dachu?
Wszyscy pracujący na dachu posiadają lekarskie dopuszczenia do pracy na wysokości oraz wymagany przepisami BHP sprzęt ochrony indywidualnej. Przede wszystkim są to osoby doświadczone w pracach tego rodzaju. Robimy wszystko aby zminimalizować ryzyko upadku.
Czy korzystacie z podnośników koszowych?
Tak, czasem jest to konieczne, zwłaszcza w przypadku skomplikowanych dachów lub takich, po których poruszanie się jest utrudnione. Korzystanie z podnośnika zwiększa koszt czyszczenia dachu.
Jak długo trwa czyszczenie?
Dzienne tempo mycia dachu wynosi od 80 - 150 mkw.
Czy korzystacie z wody i prądu klienta?
Woda klienta jest wykorzystywana w 99% przypadków. Bardzo rzadko wykonujemy zlecenia z wykorzystaniem własnej wody i są to z reguły duże zamówienia. Prąd jest wykorzystywany sporadycznie. Urządzenia czyszczące są zasilane silnikiem spalinowym.
Czy chemia nie zagraża roślinom?
Preparaty chemiczne stosowane przez nas ulegają biodegradacji pod wpływem odpowiedniego rozwodnienia. Przestają być aktywne w glebie. Nie mamy informacji od klientów, nikt się nie poskarżył, na zniszczoną zieleń. Przy każdym zleceniu gdzie stosujemy chemię mamy trzy priorytety: ochronę zdrowia, ochronę czyszczonej powierzchni i ochronę przyrody. Nigdy nie nadużywamy chemii i nie stosujemy jej bezmyślnie.
Czy wymieniacie uszkodzone dachówki?
Każdą pracę zaczynamy od przeglądu dachu i oceny uszkodzeń, które powstały przed czyszczeniem. Jeśli klient posiada dachówki na wymianę to nie ma problemu z ich wymianą. Wymianę kilku dachówek zrobimy to gratis.
Czy wykonujecie drobne prace dekarskie?
Drobne prace tak. Jednak to dopiero na miejscu będziemy mogli dać odpowiedź, czy w tym przypadku damy radę coś zrobić.
Czy wykonujecie drobne prace dekarskie?
Drobne prace tak. Jednak to dopiero na miejscu będziemy mogli dać odpowiedź, czy w tym przypadku damy radę coś zrobić.
Czy można impregnować i na jak długo starczy impregnacja?
Tak. Jest to nawet zalecane. Każde czyszczenie delikatnie otwiera strukturę powierzchni czyszczonej i ją uszorstkawia. Dach bez impregnacji będzie brudził się szybciej, a z czasem jego ponowne doczyszczenie może być niemożliwe. Zalety impregnacji to pełna hydrofobowość powierzchni. Dach zyskuje właściwości samoczyszczące. Stosujemy impregnaty oparte na nanotechnologii, dzięki temu są w pełni paroprzepuszczalne, a dachówka może "oddychać". Alternatywą dla impregnacji jest naniesienie chemii spowalniającej porost mchu i glonów, czyli tzw. Impregnacja bio-aktywna. Trwałość impregnacji jest uzależniona od kilku zmiennych czynników, a do najważniejszych z nich należą: rodzaj pokrycia dachowego, otoczenie budynku, zacienienie, a nawet ilość opadów w ciągu roku. Czasem efekty impregnacji widać przez okres roku, a czasem nawet 6 lat.
Na jak długo starczy takie czyszczenie dachu?
To jest zawsze indywidualna kwestia. Wszystko zależy od rodzaju pokrycia dachowego, otoczenia budynku, tego czy w danym roku są warunki sprzyjające porastaniu przez glony, czy to jest pierwsze czyszczenie, czy dach był impregnowany itd. Czasem ponowne czyszczenie będzie potrzebne po 2 latach czasem po 10.

Od CZEGO ZALEŻY CENA MYCIA DACHU?

Pełen artykuł : „Ile kosztuje mycie dachu?” dostępny jest tutaj.

Na początku należy wyszczególnić jakie czynniki wpływają na ostateczną cenę mycia dachu

Ostatecznie wpływ na cenę za metr kwadratowy mycia dachu mają czynniki takie jak:

  • Typ pokrycia dachowego
  • Uciążliwość zabrudzeń
  • Metoda czyszczenia
  • Usługi dodatkowe
  • Kształt dachu
  • Wysokość budynku
  • Specjalne wymagania klienta
  • Dostęp do mediów: wody, prądu

Typ pokrycia dachowego

Rodzaj pokrycia dachu może znacząco wpłynąć na cenę mycia dachu. Dachy wykończone blachą lub blachodachówką mogą być zbyt delikatne, aby chodzić po nich w sposób niezagrażający uszkodzeniu. Pomimo  poruszania się po dachu z wyczuciem mogą powstać na nim wgniecenia w skutek posadowienia stopy. Ten rodzaj pokrycia może wymusić zastosowanie innej metody czyszczenia dachu. 

Wpływ ma także rodzaj dachówki. Dachówki rzadsze takie jak: np. „mniszka” ze względu na swój kształt mają ostatecznie większą powierzchnię niż dach tej samej wielkości pokryty dachówką typu „karpiówka”. 

Uciążliwość zabrudzeń

Uciążliwość zabrudzeń to podstawowy czynnik cenotwórczy mycia dachu. Uciążliwość i rodzaj zabrudzeń dachu, ma podstawowy wpływ na czas potrzebny na czyszczenie, a także determinuje wybór omówionej poniżej metody mycia. 

Często na pokryciach dachowych występują zabrudzenia które, mogą wydłużyć mycie dachu o całe godziny. Do zabrudzeń tego typu należą np zabrudzenia pobudowlane albo zacieki z metalowych elementów dachu. Metaliczne zabrudzenia często występują w pobliżu opierzeń, masztów, itp. Ich występowanie wymusza zastosowanie specjalistycznych metod i chemii i nie zawsze kończy się sukcesem.

Produktami dostępnymi pod tym linkiem można spróbować wyczyścić tego rodzaju zabrudzenia z dachów.

Metoda czyszczenia 

Kolejnym kluczowym czynnikiem cenotwórczym mycia dachu jest wybrana metoda czyszczenia. 

Tradycyjna metoda mycia dachu polega na połączeniu mycia środkiem czyszczącym, który odkaża dach, z myciem hydrodynamicznym myjką ciśnieniową. Osoby czyszczące poruszają się po dachu z wykorzystaniem metody alpinistycznej.

Metoda bezciśnieniowego mycia przebiega szybciej, ale z uwagi na długi czas oczekiwania na rezultaty, często wielomiesięczne, nie zawsze może być stosowana. Dodatkowo jest skuteczna tylko przy niewielkich zabrudzeniach w postaci glonów.  Metoda ta polega tylko na oprysku dachu preparatami powodującymi obumarcie mikroorganizmów porastających dach.

Nasza firma standardowo sprawdza, czy poruszanie się po dachu jest w danym przypadku bezpieczne dla pracownika oraz dla dachu.

Siła ciśnienia wody, jest dobierana tak, aby nie zniszczyć dachówki. 

Konieczność zastosowania podnośnika koszowego do czyszczenia podnosi koszt mycia dachu. Jest on niezbędny w przypadku pokryć dachowych po których nie można się bezpiecznie poruszać, bez ryzyka ich uszkodzenia. 

Zakres usług dodatkowych, poza myciem dachu

Zakres usług także ma istotny wpływ na ostateczny koszt czyszczenia dachu. Mowa tutaj o usługach dodatkowych takich jak oczyszczenie rynien, udrożnienie rur spustowych impregnacja czy malowanie.

Usługi dodatkowe często są koniecznością, którą należy przeprowadzić, aby zlecenie było kompletne.

Impregnacja Hydrofobowa dachówki w większości przypadków staje się koniecznością po pomyślnym czyszczeniu. Każdy dach po umyciu staje się bardziej podatny na nowe zabrudzenia. Powierzchnia dachówki staje się bowiem bardziej porowata i szorstka. 

Impregnaty do dachówek wytwarzają na nich efekt hydrofobowy, dzięki czemu mają one właściwości samoczyszczące. Pyłki i zarodniki glonów są spłukiwane z powierzchni. Dodatkowo impregnat ogranicza chłonność wody, co jak wiadomo jest kluczowym czynnikiem wzrostu mikroorganizmów. 

Kształt dachu

Wieżyczki, wykusze lub inne elementy dachu znacząco mogą wydłużyć koszt czyszczenia.  Konieczność zastosowania dodatkowej asekuracji, konieczność skorzystania ze specjalistycznego podnośnika koszowego sprawiają, że ostateczna cena za mycie dachu jest wyższa.

Wysokość budynku, otoczenie budynku

Aspekt ten ma największe znaczenie w sytuacji kiedy niezbędny do pracy staje się podnośnik koszowy bądź rusztowanie. Wówczas kluczowe znaczenie ma dostęp dookoła budynku i możliwość ustawienia w jego pobliżu wymienionych urządzeń. Utrudniony dostęp wymusza na nas znalezienie innych rozwiązań, aby móc wykonać usługę. 

Specjalne wymagania klienta

Mam tutaj na myśli bardzo nietypowe i rzadko spotykane sytuacje , w których klient chce, np. żeby prace były prowadzone w porze nocnej, w weekendy lub do pewnej godziny z uwagi na godziny pracy zakładu. 

Bywa także tak, że klienci mają z góry narzucone środki chemiczne do czyszczenia i impregnacji dachu, a co za tym idzie osobne wymagania co do procedury i przebiegu samego czyszczenia. Konieczność zapoznania się z nowymi produktami to kolejny problem do rozwiązania dla firmy czyszczącej.

Prowadzenie prac na obiektach zamkniętych, w strefach zagrożonych, również stawia nam dodatkowe wymagania, którym musimy sprostać. 

Dostęp do mediów: wody i prądu

Mowa tutaj o sytuacji w której jako firma wykonawcza nie mamy dostępu do sieci wodociągowej i bieżącej wody.  Prace można wówczas wykonać, ale fakt korzystania z własnej wody ma ogromny wpływ na ostateczną cenę usługi mycia dachu. Wydajność urządzeń czyszczących wymagałaby regularnego dostarczania kolejnych partii wody.